Smėlio skulptūrų festivalis Jelgavoje


SMĖLIO SKULPTŪRŲ FESTIVALIS, BLANKENFELDĖS DVARAS IR VAIŠĖS ŠEIMOS ŪKYJE

2018 m. birželio 9 d.

Kelionės kaina – 33 Eur/asmeniui

(registruojantis kelionei reikia sumokėti 15 Eur avansą)

KELIONĖS PROGRAMA:

9.00 val. ryte išvykstame nuo Ukmergės sporto mokyklos automobilių stovėjimo aikštelės, atvykstame į Latviją -Blakenfeldės dvarą, kuris yra Jelgavos apskrities Vilcės apylinkėje. Pirmą kartą jis paminėtas 1426 metų kovo 6 dieną, kai jį iš vokiečių ordino magistro Johano fonMengelso nupirko Klausas fonMedemsas. Dvaras priklausė keliems dvarininkams, kol Latvijos Respublikos Agrarinės reformos metu 1920 metais jame buvo įrengtas pensionas. XXa. 90-ųjų pradžioje dvaras sugrįžo buvusio savininko anūkės Adinosfon Bernevicos nuosavybėn, o 2007-iaisias metais dvaras patenka į dabartinio šeimininko rankas, kuris pamažu grąžina dvarui ankstesnįjį jo puošnumą – jau rekonstruotos arklidės/vežimidė,atnaujinamas gražusis dvaro parkas ir atliekami kiti atnaujinimo darbai, maksimaliai išsaugant architektūros mažųjų formų lobyną – įvažiavimo vartus, mažuosius paviljonus, rokoko stiliaus geležinius kaltus sodo vartelius ir kt. Šiuo metu dvare tęsiama šeivamedžio naudojimo tradicijos ir kuriami šeivamedžio vyno receptai, taip pat gaminamos įvairios sultys, konservai iš dvaro sode nuimto derliaus.

Kelionę tęsiame į Mālkalnu šeimos ūkis „Blūdži“, kur būsite maloniai priimti ir aptarnauti. Jelgavos rajono kaimo namuose „Blūdži“ Malkalnų šeima siūlo Jums naminių sūrių degustaciją irįsigijimą (šviežių, rūkytų, marinuotų, keptų), daržovių salotas, tradicinę naminę duoną ir konservuotus produktus. Naudojamos tik natūralios žaliavos. Salotų ir sūrio asortimentas nuolat papildomas, keičiamas. Apsilankymas „Blūdži“ suteikia galimybę pasimėgauti Žiemgalės krašto vaizdais, patirti latviškų sodybų magiškumą ir susipažinti su gamybos procesu.

Toliau vykstame į Jelgavą – SMĖLIO SKULPTŪRŲ FESTIVALĮ, šiemet organizuojamą jau 12-tąjį kartą. Šis, didžiausias Baltijos šalyse smėlio skulptūrų parkas bandys nustebinti lankytojus išmone, kūrybiškumu, fantazija. Festivalio tema „Vasaros ženklai“.Virš 20 pasaulyje pripažintų skulptorių kurs smėlio skulptūras iš 14 000 tonų smėlio. Festivalio metu vyks įvairių Latvijoje ir Baltijos šalyse žinomų menininkų koncertai, veiks smėlio skulptūrų dirbtuvės vaikams. Be to, bus galimybė stebėti skulptūrų kūrimo procesą. Sutemus skulptūros bus ypatingai apšviestos, tokiu būdu galėsite stebėti šviesos ir šešėlių vaidinimą.

                 

 

 

 

 

21 val. išvykstame atgal į Ukmergę.

Į kelionės kainą įskaičiuota:

  • kelionė patogiu autobusu;
  • kelionės vadovo paslaugos;
  • ekskursinė programa su gidu Blakenfeldėsdvare;
  • edukacija, bei degustacija šeimos ūkyje „Blūdži“;
  • bilietas į smėlio skulptūrų festivalį.

Pastabos:

  • išvykimo laikai gali keistis. Detali išvykimo informacija atsiunčiama 2-3d. iki išvykimo el.paštu arba sms žinute.
  • vairuotojų darbo – poilsio režimą nustato ES reglamentas.
  • objektų lankymo tvarka ir kainos gali nežymiai kisti.
  • į kelionę būtina pasiimti galiojančią asmens tapatybės kortelę arba pasą.

 

REGISTRACIJA IR PAPILDOMA INFORMACIJA

UKMERGĖS TURIZMO IR VERSLO INFORMACIJOS CENTRE

info@ukmergeinfo.lt, www.ukmergeinfo.lt, tel.nr.: +370 646 43734