Miestai – partneriai

i42367400UNSTRUT-HEINICH APSKRITIS (VOKIETIJA, TIURINGIJOS ŽEMĖS)       

(Bendradarbiavimo sutartis pasirašyta 1998 m.) Bad Langesalza miestas

Unstrut-Heinich apskritis turi 115.100 gyventojų, plotas 975,4 km². Apskritis susideda iš 4 miestų ir 43 seniūnijų (bendruomenių). Apskrities centras Miuhlhausenas yra pats didžiausias apskrities miestas (apie 38.000 gyv.). Ukmergės kraštas su šia apskritimi bendradarbiauja daugiausia kultūros, švietimo bei sporto srityse. Daugiausia bendraujama su miestu Bad Langensalza bei Miuhlhausenu.

Plačiau: http://www.badlangensalza.de/

skirtukas

73px-Wappen_von_Friedberg_BayernWETTERAU APSKRITIS ( VOKIETIJA, HESSENO ŽEMĖS)

(Bendradarbiaujama nuo 1998 m.) Friedberg miestas

Wetterau apskritis turi 298.760 gyventojų, plotas 1 101,70 km².  Apskritis susideda iš 13  miestų ir 25 seniūnijų (bendruomenių). Apskrities centras – Friedbergas, kuris yra netoli miesto Frankfurto prie Maino. Bendradarbiavimas su Ukmerge vyksta kultūros, sporto, socialinėje, sveikatos srityse. Tai vieni seniausių mūsų partnerių, su kuriais glaudžiai bendradarbiauja mūsų sveikatos, švietimo, sporto, kultūros įstaigos, politikai bei verslininkai. Kasmet kartu įgyvendinam po 2-3 projektus. Daugiausiai ryšių yra užmegzta su Bad Nauheimu bei Friedbergu.

Plačiau: http://www.friedberg.de/

Projektai: Wetterau krašto (Vokietija) partnerystės dviračių turas Friedberg – Ukmergė

Ukmergės rajono ir Wetteraukreis (Vokietija) savivaldybių bendras projektas „Kultūriniai mainai“

skirtukas

g982_livani_cityLIVANI (LATVIJA, PREILU RAJ. LATGALĖS REG.)

(Bendradarbiavimo sutartis pasirašyta 2007 m.) Livani miestas Livani yra miestas – kryžkelė kaip ir Ukmergė. 4,7 km² ploto mieste gyvena 10 800 žmonių. Per Livani teka upė Dubna ir Daugava. Livani šiandien garsėja savo stiklo gamykla bei gali pasididžiuoti meno ir amatų namais. Jau 4 metai  vyksta draugiški dailininkų, bibliotekininkų, meno kolektyvų mainai tarp Livani ir Ukmergės. Kiekvienais metais Latvijoje yra organizuojami vestuvinės muzikos muzikantų sąskrydžiai, kuriuose dalyvauja Ukmergės rajono delegacijos. Latviai kasmet atvyksta į Ukmergės Miesto šventę.

Plačiau: http://www.livani.lv/

Projektai: Lino dailės simpoziumas „Plinars’ 2006″

skirtukas

ivufra163TARNOVO PODGORNE (LENKIJA)

(Bendradarbiavimo sutartis pasirašyta 1999 m.)

Bendradarbiavimas su Lenkijos Tarnovo Podgorne  valsčiumi vyksta kultūros, švietimo ir sporto srityse, verslo partnerių, jaunimo bei visuomeninių organizacijų mainų programose. Kiekvienais metais keičiamasi šalių delegacijomis.

Plačiau: http://www.tarnowo-podgorne.pl/

skirtukas

180px-POL_Kamieniec_Podolski_COA.svgPODOLĖS KAMENECAS (UKRAINA)

(Bendradarbiavimo sutartis pasirašyta 1991 m.)

Ukrainos miestas Podolės Kamenecas (КАМ’ЯНЕ́ЦЬ-ПОДІ́ЛЬСЬКИЙ) įsikūręs Chmelnickio srityje, šalies vakaruose. Nors bendradarbiavimo sutartis buvo pasirašyta 1991 m., intensyvesnis bendradarbiavimas prasidėjo tik 1998 m., kai buvo organizuojama tarptautinė įvairių kultūrų šventė. Bendradarbiavimas vyksta daugiausiai kultūrinėje srityje. Į Ukmergės miesto šventę bei tarptautinius lino simpoziumus atvyksta  Ukrainos kolektyvai, taip pat į tarptautines šventes kviečiami ir Ukmergės kolektyvai. Keičiamasi dailininkų parodomis.

Plačiau: http://www.kam-pod.net/

Projektai: Lino dailės simpoziumas „Plinars’ 2006″

skirtukas

Cologno_al_Serio-StemmaCOLOGNO AL SERIO (ITALIJA)

(Bendradarbiavimo sutartis pasirašyta 2005 m.)

Cologno al Serio miestas Bendradarbiavimas ekonomikos, švietimo, socialinės ir sveikatos apsaugos, jaunimo užimtumo, kultūros, sporto, aplinkosaugos, turizmo srityse. Tarp šalių vyksta delegacijų mainai. Atstovai dalyvauja Ukmergės Miesto šventėse, rengiami bendri tarptautiniai projektai maitinimo srityje.

Plačiau: http://www.comune.colognoalserio.bg.it/ita/default.asp

Projektai: „Maitinimo paslaugų kokybės gerinimas skatinant turizmo plėtrą Ukmergės rajone“

skirtukas

imagesHERRLJUNGA  (ŠVEDIJA)

(Bendradarbiavimo sutartis pasirašyta 2008 m.)

Herrljunga miestas Herrljunga savivaldybė yra vakarinėje Švedijos dalyje, netoli didžiųjų Švedijos miestų Gothenburg ir Borås. Joje gyvena 9300 gyventojų. Šiandieną Herrljunga savivaldybė gali didžiuotis tikrai dideliu kompanijų skaičiumi,  veikiančių šiame mieste, ir žemu nedarbo lygiu.  Savivaldybėje gyvuoja apie 200 nepelno siekiančių organizacijų, kurios kartu su savivaldybės bei pramonės institucijomis kuria patrauklią aplinką gyventojams bei savivaldybės svečiams. Bendradarbiavimo sutartis tarp Ukmergės ir Herrljunga savivaldybių pasirašyta siekiant įtvirtinti miestų broliavimosi statusą bei plėtoti savivaldybių bendradarbiavimą. Bendradarbiavimas su Herrljunga savivaldybe vykdomas kultūros, turizmo, švietimo bei sporto srityse, taip pat ekonomikos, socialiniame ir sveikatos sektoriuose.

Plačiau: http://www.herrljunga.se/

skirtukas909px-HUN_Kiskunmajsa_COAKISKUNMAJSA (VENGRIJA)

(Bendradarbiaujama nuo 2008m., bendradarbiavimo sutartis pasirašyta 2015 m.)

Kiskunmajsa miestas yra įsikūręs tarp dviejų upių – Danube ir Tisza. Mieste gyvena apie 12,300 gyventojų. Šis miestas yra vienintelė vieta, kurioje gali rasti 1956 metų revoliucijos muziejų bei memorialinę koplyčią. Ukmergės miesto savivaldybė bendradarbiavimo ryšius su Kiskunmajsa savivaldybe užmezgė 2008m. Bendradarbiavimas tarp savivaldybių bus vystomas kultūros, verslo partnerių, jaunimo bei visuomeninių organizacijų mainų programose. Kiskunmajsa miesto garbės pilietis, ukmergiškis tautodailininkas Rimantas Zinkevičius jau keletą metų vykdo bendrus projektus, keičiasi patirtimi su šio miesto menininkais.

Plačiau: http://www.kiskunmajsa.hu/

skirtukas

WorcesterWORCESTER (Vusteris), ( ANGLIJA, JUNGTINĖ KARALYSTĖ)

(Bendradarbiaujama nuo 2008m., ketinimų protokolas pasirašytas 2011 m.)

Worcester miestas Worcesterio miestas yra Jungtinėje Karalystėje, Anglijoje, Vakarų Midlandso regione, 50 km į pietvakarius nuo Birmingamo. Miesto plotas yra apie 33,28 km2. Jame gyvena apie 93,400 gyventojų. Per miestą teka Severno upė, kurios grožis atsiveria žvelgiant iš XII a. Worcesterio Anglikonų katedros. Miestas garsėja maisto (padažų), metalo apdirbimo, porceliano, cemento bei elektronikos pramone. Worcesterio mieste yra įsikūręs Universitetas, kuris iki 2005m buvo žinomas kaip aukštesniojo mokslo koledžas. Taip pat mieste veikia du koledžai: Worcesterio 6 pakopų koledžas bei Worcesterio technologijų koledžas.

Plačiau: http://www.visitworcester.com/         http://www.worcester.gov.uk/