Ukmergės miesto šventė. Susieikime, kaimynai !

Kviečiame dalyvauti!

Ir vėl su pavasario žaluma ir žiedais artėja Ukmergės miesto gimtadienis. Pavadintas „Susieikime, kaimynai“ jis šiemet kviečia draugus, kaimynus, bičiulius pabūti kartu, pailsėti, pabendrauti, pasidžiaugti pramogomis bei plačia koncertų programa. Pagrindiniai Ukmergės miesto šventės renginiai vyks gegužės 30 dieną.

2015-ieji paskelbti Etnografinių regionų metais ir skirti Lietuvos regionų kultūrinio palikimo saugojimui, puoselėjimui.  Pasaulis prasideda savoje gimtinėje, todėl ir mes – aukštaičiai – jaučiame ne tik savo krašto šilumą, bet ir tvirtą kaimyno petį.

O mūsų kaimynai juk patys įvairiausi. Ukmergė turtinga istoriškai susiklosčiusia ukmergiškių tautine įvairove. Čia nuo seniausių laikų gyvena žydai, rusai, romai. Džiugu turėti kaimyną iš Egipto, Prancūzijos, Kinijos, Italijos, Ukrainos, Irano, Baltarusijos, Azerbaidžano, Libano, Suomijos, Švedijos, Kazachstano, Irako, Indijos, Gruzijos, Bulgarijos, Norvegijos, Vokietijos, Latvijos, Belgijos ar Olandijos, įleidusį šaknis Ukmergės krašte.

Šventinės eitynės, kuomet miesto gatvėmis neaprėpiamoje kolonoje žengia įstaigos, įmonės, organizacijos, pasipuošusios sava atributika, visuomet palieka neišdildomą įspūdį. Kviečiame ir šiemet prisijungti prie šios teatralizuotos akcijos. Eitynių dalyviai kviečiami apsirėdyti  Lietuvos etnografinių regionų tautiniais drabužiais arba tų šalių, kurių piliečiai gyvena mūsų krašte, akcentais, kostiumais ar jų detalėmis ir pasijausti viena didele Ukmergės žmonių šeimyna. Jūsų organizacijos vėliavos, emblemos taptų gražiomis bendro margumyno detalėmis.

Eitynių rikiuotės pradžia gegužės 30 d. 14 val. Ukmergės  technologijų ir verslo mokyklos kieme.

Informaciją apie dalyvavimą eitynėse siųskite Kultūros ir viešųjų ryšių skyriui   el. paštu v.sirmene@ukmerge.lt. Telefonas pasiteirauti (8 340) 60218.

Ukmergė – mes visi, čia gimę ar pasirinkę ją savo antraisiais namais, ukmergiškiai.
Miesto šventė – mūsų šventė!

Ukmergės rajono savivaldybės administracijos
Kultūros ir viešųjų ryšių skyrius