Ukmergės maršrutas šimtmečiui „Ukmergės balandžiai kviečia švęsti laisvę su daina!“

Ukmergės maršrutas šimtmečiui „Ukmergės balandžiai kviečia švęsti laisvę su daina!“

   Žengiant link atkurtos Lietuvos 100-mečio minėjimo, prisimename svarbiausius istorinius įvykius. Tarp lietuviškumą bei patriotiškumą skatinančių judėjimų verta paminėti legendinę grupę „Antis“. Eilutė iš vienos jų dainos, sukurtos prieš tris dešimtmečius – „Balandžių daug Ukmergėj…“ Ukmergės mieste virto savotiška realybe. 15 balandžių miestui sukūrė 2016 m. vykusio tarptautinio plenero dalyviai. Šiandieną 12 iš jų jau rado savo vietą Ukmergės miesto senamiestyje.  Kiekvienas  balandis šalia savęs turi lentelę su autoriaus pavarde bei QR kodu, kurį nuskenavus pasigirsta tik jam priskirta lietuviška, visiems gerai žinoma daina.  Ukmergės miesto šimtmečio maršruto „Ukmergės balandžiai kviečia švęsti laisvę su daina!“ tikslas skatinanti laisvės ir pilietiškumo jausmą su lietuviškų dainų maršu bei laisvę simbolizuojančiais balandžiais. Be muzikinių linkėjimų, balandžiai turi magiškų galių, todėl atlikus trumpus ritualus galite prisitraukti sėkmę bei gerovę įvairiose gyvenimo srityse. Kadangi balandžių skulptūrų Ukmergėje tik daugės, kviečiame kartu laisvę švęsti visus metus!

Instrukciją, kaip naudotis QR kodais galite rasti čia:

https://www.youtube.com/watch?v=sjq-y2KLBJs&feature=youtu.be&app=desktop

 

1. Švęskime laisvę su beprotiškai fantastišku Vytautu Kernagiu ir jo daina „Mūsų dienos kaip šventė“

http://lt1001.blogspot.lt/2018/02/blog-post_9.html

Išsisėmei? O gal tiesiog pritrūkai kūrybinio įkvėpimo? Balandis, nutūpęs prie Ukmergės kultūros centro, padės visa tai susigrąžinti! Tiesiog savo delnais paliesk balandžio sparnus – rankas ir kelias sekundes palaikyk, kūrybinis įkvėpimas tuoj pat sugrįš!

 

2. Švęskime laisvę vaikuose su Gyčiu Paškevičiumi ir jo daina „Mano kraštas“!

http://lt1001.blogspot.lt/2018/02/blog-post_45.html

Norint šeimoje pasiekti darną ir laimę, reikia apkabinti visą smagią balandžių šeimynėlę!

 

 

3. Švęskime laisvę šokdami su grupe „Kitava“ ir daina „Tu Lietuva, tu mana“

http://lt1001.blogspot.lt/2018/02/blog-post_35.html

Norint visus metus būti sočiam bei laimingam,  balandžiui reikia paglostyti pilvą.

 

 

4. Švęskime laisvę su ginančiais Tėvynę, ir teskamba jiems Leon Somov ir Jazzu daina „Rudens naktis sustojo“

http://lt1001.blogspot.lt/2018/02/blog-post_70.html

Kiekvienas mūsų nori būti drąsus ir narsus. Šie trys balandžiai gali tave tuo apdovanoti – viskas priklauso kaip aukštai pašoksi ir kurį balandį pašokęs pasieksi!  Kuo aukščiau pašoksi – tuo daugiau drąsos įgausi.

 

5. Žaiskime laisvę, broli, su Bjelle ir daina „Broluži“

http://lt1001.blogspot.lt/2018/02/blog-post_49.html

Visi galvojame apie savo vaikus – kad jie dideli ir sveiki užaugtų. Vienas Ukmergės miesto balandžių gali padėti  – viskas ką reikia padaryti, tai vaikui atsistoti po balandžiu ir du kartus pašokti į viršų!

 

 

   6. Švęskime laisvę su grįžtančiais bei grupės „Aktorių Trio“ daina „Paukščiai“

http://lt1001.blogspot.lt/2018/02/blog-post_44.html

Mėgsti keliauti, tačiau vis kažkas sutrukdo pasiekti savo svajonių šalį? Turime išeitį! Atsistok po šiuo balandžiu, iškleisk rankas lyg sparnus ir tris kartus apsisuk aplink save – atlikęs / -usi šį ritualą per tris metus aplankysi savo svajonių šalį!

 

7. Švęskime laisvę su atsakingais, sąžiningais piliečiais bei Marijono Mikutavičiaus daina „Aš tikrai myliu Lietuvą“

http://lt1001.blogspot.lt/2018/02/blog-post_99.html

Meilės, laimės ir džiaugsmo… Visi svajojame apie tą patį. Palinkus virš šios saldžios balandžių porelės ir pasitrynus nosytėmis visi norai išsipildys!

 

8. Išdainuokime laisvę su Eurekos Masytės daina „Laisvė“

http://lt1001.blogspot.lt/2018/02/blog-post_15.html

Norint įgyti išminties, reikia kairę ranką padėti ant kiaušinio, veidu atsisukti į saulę ir pasakyti štai šiuos Lucius Annaeus Senecos žodžius:

„… išminčius yra blogybių tramdymo menininkas. Kai prie jo prisiartina skausmas, elgetystė, nešlovė, kalėjimas, tremtis, kitiems keliantys siaubą, jis juos prisijaukina.“

 

9. Švęskime laisvę su vasaros balsais ir Ukmergės Kultūros centro vokalinio ansamblio ,,Cantilena“ atliekamu kūriniu ,,Vasara“!

http://lt1001.blogspot.lt/2018/03/pigeon-9.html

Tam, kad gyvenime patirtum naujų įspūdžių, kartais tereikia į mažus, paprastus dalykus pažvelgti kitomis akimis. Norint įpūsti naujų vėjų į savo gyvenimą ir pasisemti teigiamų ir pozityvių minčių, Tau tereikia užsimerkti, paliesti šį balandį ir apsisukti aplink jį 1 kartą.

 

10. Sušukime laisvę su Vytautu Kernagiu ir jo atliekama daina ,,Kaip gražu miške“!

https://youtu.be/_RM6lT4nNnU

Visi norime būti stiprūs, tvirti ir galingi… Norint pasisemti stiprybės, tereikia uždėti vieną delną ant savo širdies, o kitą ant balandžio, palaikyti kelias sekundes ir tokiu būdu pasisemti šių magiškų galių.

 

 11. Apdainuokime laisvę su grupe Thundertale ir jų atliekamu kūriniu ,,Žemėj Lietuvos“!

https://www.youtube.com/watch?v=5YYJb97tEuA

Visi siekiame įgyti daug žinių… o norint, jog mokslo kelias būtų lengvesnis ir sėkmingas, tereikia užsimerkti, paglostyti  balandį ir mintyse pagalvoti kokioje srityje norėtumėte būti labiausiai pasikaustę. Atlikus šį ritualą, balandis Jums padės išpildyt norą.

 

12. Stiprinkime laisvę su grupe ,,Antis“ ir jų atliekamu kūriniu ,,Zombiai“!

https://www.youtube.com/watch?v=1X10eMAlYgo&feature=youtu.be&fbclid=IwAR0hpvO82nbg2F9omlyLiWohPeBPPneAj1eOhSb_CYyqOJgvUkM6k9TRSms

Visi norime, jog mūsų sąžinė būtų rami ir švari, o balandis ,,Zefyras“ gali padėti mums to pasiekti. Tereikia priėjus prie balandžio, rankų judesiais atlikti ,,apsivalymo“ ritualą: po du kartus nuo kiekvienos rankos.