Ukmergė – Ukrainos TV kanale ,,5”

Laida ,,Continent” transliuojama TV kanale ,,5” Ukrainoje yra laimėjusi daugybę  tarptautinių apdovanojimų, o pagrindinis jos tikslas   - papasakoti žiūrovams apie pasaulyje lankomiausias vietoves.

Filmavimo Lietuvoje metu, buvo aplankyti keturi Lietuvos miestai: Molėtai, Birštonas, Kaunas ir Ukmergė. Pirmiausia Ukrainiečiai Ukmergės krašte panoro aplankyti ,,Miško brolius“ : ,,Lyg šiolei jaučiame stiprų brolišką ryšį, kuomet Jūsų partizanai padėjo mūsų partizanams‘‘ – teigė svečiai.

Prezidento A. Smetonos dvare didžiausią įspūdį paliko pasakojimai apie smetonienę Sofiją. Pasak ukrainiečių,  ,,gidė Jurgita, kaip aktorė. Jos besiklausant atrodė, jog priešais akis stovi pati prezidento žmona”.  Šiek tiek nuostabos sukėlė šakočio kepimas:  ,,Procesas ilgas, todėl skanėsto kepimo metu būtų galima išgirsti ir skambių dainų bei eilėraščių“ – savo mintimis ir įžvalgomis dalinosi atstovai iš Ukrainos.

Lankantis mieste  - klausytąsi balandžių dainų. Labiausiai sužavėjo grupės ,,Anties“ atliekama daina ,,Zombiai”, kurioje minima frazė ,,balandžių daug Ukmergėj”. Pasak svečių, nuo šiol ne tik visa Lietuva, bet ir Ukraina žinos apie Ukmergėje dainuojančius  balandžius.  Svečiams buvo pristatytas ir ,,Miestas kalba Tau‘‘ maršrutas, kurį šiuo metu subtitruojame ir į anglų kalbą . Išgirdę mieste kalbančią ,,moterį lange”, Ukraniečiai keliavo ,,ieškoti Jono,“ susipažino su miesto istorija, fiksavo gražiausias ir įsimintiniausias  Ukmergės akimirkas.

Mūsų miesto vardas  Ukrainos TV ekranuose nuskambės jau balandžio mėnesį.

Atsiliepimai

Komentuoti