,,Vilkamirgės galerija"

Kontaktai

Mes esame menininkų šeima. Aš grafikė, dirbu mokytoja Ukmergės meno mokykloje, Arūnas Kulikauskas fotomenininkas, abu baigę Dailės akademiją. Atsikraustėme į Ukmergės, o tiksliau – Sližių kraštą iš Niujorko, kur Arūnas pragyveno virš dvidešimties metų, aš – beveik dešimt. Apsitvarkėme savo buitį kaime, su draugais įkūrėme viešąją įstaigą „Trys kaimai“, žinodami, kad užsiimsime švietėjiška-kultūrine veikla.(Nors turime ir avių, ir vištų, ir žąsų, ir bičių).
Kartą užsukome su reikalais į Ukmergės turizmo ir verslo informacijos centrą (TVIC). Pačiame Ukmergės centre įsikūręs tvarkingas, jaukus, šviesus ir judrus TVIC‘as pilnas veiksmo ir energijos: vyksta susirinkimai, seminarai, įvairūs pristatymai. Jame taip pat įsikūręs ir Ukmergės savivaldybės kultūros ir turizmo skyrius su puikiais ir linksmais darbuotojais. Tąkart ant centro koridoriaus sienos kabėjo graži vietos menininkės monotipijų paroda. Tik pakabinta tarsi bet kaip. Užsienio meno koledžuose studentai išklauso kūrinio pateikimo kursą. Deja, Lietuvoje šios srities žinių ir praktikos studentai negauna. Tačiau verta žinoti, kad meno kūriniui, tebus tai profesionalo darbas ar vaiko piešinys, estetiškas, apgalvotas pateikimas duoda (arba atima) labai daug.
Atkreipėme dėmesį, kad informacijos centro foje, koridorius ir konferencijų salė puikiai tinka parodoms: čia praeina nemažas žmonių srautas ir yra tinkama natūrali šviesa. Taip kilo mintis ir vizija įkurti čia kamerinę meno galeriją. Ukmergėje yra viena (iki šiol buvo!) profesionali parodinė erdvė – Kultūros centro galerija. Ji šviesi ir didelė, joje išsitenka ir didelio formato tapybos, ir skulptūros, ar retrospektyvinės parodos. Braškėdama, bet sutelpa ir kasmetinė Ukmergės krašto dailininkų paroda.Galerija veikia visu pajėgumu, jos parodų tvarkaraštis sudarytas metams į priekį. Tačiau užpildyti didelės galerijos erdves gali ne kiekvienas ir ne kiekvienos meno šakos kūrėjas.
Centro darbuotojų entuziazmo ir noro bendradarbiauti, bei Ukmergės savivaldybės vadovų geranoriško požiūrio dėka 2017-ų metų pradžioje bendrom jėgom įkūrėme galeriją, kurią pavadinome „VILKAMIRGĖS GALERIJA“(Vilkamirgė – Ukmergės pavadinimas pagal seniausius išlikusius teismų įrašus, užrašytus lietuvių kalba) Tikimės, kad ši galerija gražiai papildys miesto ekspozicinių erdvių plotą, atras savo vietą ir įsilies į kultūrinį Ukmergės gyvenimą.
Mūsų tikslas yra rengti profesionalaus meno parodas; taipogi rodyti žinomų kūrėjų mažiau žinomą kūrybos pusę; rodyti mažai žinomus, tačiau dėmesio, pristatymo visuomenei ir palaikymo vertus autorius.Be abejo, mes būsime subjektyvūs! Mums įdomi ne tik reprezentacinė kūrybos pusė, bet ir tai, kas atskleidžia kūrybos procesą, kame labiausiai jaučiasi kūrėjo ranka ir šviežia, nenuzulinta mintis: piešiniai, eskizai, etiudai, rankraščiai, darbinės fotografijos. Taip pat, dalį galerijos parodų grafiko skirsime jaunų menininkų, naujų talentų, vaikų ir jaunimo kūrybai, Ukmergės meno mokyklos dailės skyriaus veiklos pristatymui. Norime skatinti ir drąsinti jaunuosius kūrėjus pasilikti, neiškristi iš kūrybos lauko.
Galerijos veiklą pradėjome šių metų pradžioje ir jau surengėme ne vieną parodą: žinomo Lietuvos menininko Petro Repšio piešinių, kauniečio Giedriaus Petrausko analoginių fotografijų, tarptautinio menininkų plenero „Vaitkuškis 2016“ fotografijų parodas. Gegužės mėnesį, kaip ir visiukmergiškiai ruošėmės miesto šventei. Specialiai jai parengėme parodą iš Ukmergės meno mokyklos dailės skyriaus fondų. O visai neseniai sužinojome, kad numatytoms galerijos parodoms šiemet gausime ir dalinį Kultūros tarybos finansavimą!
Tokias pačias jungtinės veiklos sutartis, kaip su Turizmo ir verslo informacijos centru Ukmergėje, sudarėme ir su Siesikų pilies valdytoju bei Kurtuvėnų regioninio parko direkcija. Parengtas parodas vešime rodyti Siesikų pily ir atstatytame mediniame barokiniame Kurtuvėnų svirne. Tiesa, tai bus sezoninės ekspozicijos. Turime ir ambicingų respublikinių ir tarptautinių ateities planų, tačiau apie tai iš anksto nekalbėsime. Kad jie išsipildytų, reikia DIRBTI.

Oksana Judakova
„Vilkamirgės galerijos“ kuratorė
VšĮ „Trys kaimai“

Atsiliepimai

Komentuoti