Kelionė į Latvijos Latgalos kraštą

Kelionė į Latvijos Latgalos kraštą: Zarasai-Daugpilis-Preili-Agluona.

2019 m. rugsėjo 7 d.
Kelionės kaina – 37 Eur/asmeniui
(registruojantis kelionei reikia sumokėti 20 Eur avansą).


KELIONĖS PROGRAMA:
• Išvykimas iš Ukmergės nuo sporto mokyklos Vienuolyno g. 2.
• Keliaujame į Zarasus, pasigrožime ežerais nuo Zarasų apžvalgos rato.
• Vykstame į Latgalos sostinę, antrą pagal dydį Latvijos miestą Daugpilį. Iki 15 amžiaus šiame krašte buvo viena iš 8 Livonijos ordino valdytojų rezidencijų. O Daugpilio tvirtovė – vienintelis toks išlikęs XIX a statinys, juosiantis 150 ha teritoriją. Šiandien buvusiame Arsenalo pastate įsikūręs garsaus modernisto Marko Rotko, kilusio iš Daugpilio, muziejus ir Dailės galerija. Apžvalginė ekskursija po Daugpilio tvirtovę ir miestą. Aplankome Daugpilio istorinį centrą, Šventyklų kalvą, ant kurios įsikūrę katalikų, liuteronų, pravoslavų ir sentikių maldos namai.
• Važiuojame į Preili, kur įkurtas autorinių lėlių muziejus. Čia galima ne tik pasigrožėti dailininkės Jelenos Michailovos sukurtomis lėlėmis, bet ir persirengti senoviniais rūbais, nusifotografuoti*. Preili miestelis garsėja ir savo sūriais, kurių galima nusipirkti firminėje parduotuvėje.
• Toliau važiuojame į Agluoną. Etnografinis Agluonos kraštas – Lietuvos karaliaus Mindaugo uošvija. Iš Agluonos buvo kilusi karaliaus žmona karalienė Morta. Manoma, kad šiame krašte 1263 m. rudenį Mindaugą ir jo sūnus Ruklį bei Rupeikį nužudė Treniotos vadovaujami suokalbininkai. Mindaugo kapo paslaptis tebejaudina praeities tyrėjus.
• Atvykę į Agluoną aplankome skulptoriaus V.Gilikio 2015 m. sukurtą paminklą Karaliui Mindaugui ir Karalienei Mortai ir Agluonos baziliką*. Tai aukšta vėlyvojo baroko stiliaus bažnyčia. Bazilika garsėja 16 a. šventu paveikslu –Agluonos stebukladare Dievo Motina, kuriai savo prašymus ir padėkas palieka ir čia apsilankę turistai. Baziliką susilaukė jau dviejų Popiežių vizito. Prie Bazilikos trykšta Šv. Antano šaltinis. Nusiprausę jo vandeniu pasijusite sveikesni ir jaunesni.
• Apsilankome Agluonos Duonos muziejuje. Duonos muziejaus šeimininkė Vija papasakos apie duonos kelią, pagarbą duonai, apie su duona susijusius senuosius latgalių ir kitų baltų genčių bei tautų papročius. Mūsų laukia sotūs latgališki pietūs (kaimiški užkandžiai, sriuba, troškinys, paslaptingas šio krašto saldėsis iš kaimiškos krosnies). O parduotuvėje galėsite įsigyti įvairių rūšių naminės duonos, ypatingų lašinių, paruoštų pagal latgališką receptą.
• Prieš palikdami Agluoną dar aplankome Karaliaus Kristaus kalną ir šalia esantį parką su daugiau kaip 50 skulptūrų ir 120 ąžuolų, 130 vaismedžių.
• Grįžtame į Ukmergę.

Į KELIONĖS KAINĄ ĮSKAIČIUOTA:
* kelionė patogiu autobusu;
* kelionės vadovo paslaugos;
* kelionės gido paslaugos;
* Preili lėlių muziejus lankymas;
* Agluonos bazilikos lankymas;
* Duonos muziejaus edukacija ir latgališki pietūs.

PASTABOS:
*persirengimas Preili lėlių muziejuje – 5 Eur/asm.
*Objektų lankymo tvarka, skaičius ir įėjimo bilietų kaina gali keistis.

REGISTRACIJA IR PAPILDOMA INFORMACIJA
UKMERGĖS TURIZMO IR VERSLO INFORMACIJOS CENTRE

[email protected];
tel.nr.: +370 646 43734

https://www.facebook.com/events/350057475668861/

 

Atsiliepimai

Komentuoti

Prekė įtraukta į krepšelį