Dianos Zviedrienės tapybos darbų paroda

Parodos

Sausio 27 d. - vasario 8 d. Ukmergės kultūros centro dailės galerijoje veiks Dianos Zviedrienės tapybos darbų paroda. 

Diana Zviedrienė gimė mažame Lietuvos miestelyje ir nuo vaikystės mėgo piešti bei lipdyti. Dailės mokyklą, kurioje mokslai truko ketverius metus, baigė aukščiausiais įvertinimais. Ji yra įgijusi tris skirtingus bakalauro laipsnius (menų, filosofijos ir teisės), bei vieną magistro (filosofijos). Dėstė filosofiją universitetuose (Vilniaus universitete ir Šiaulių universitete) bei etiką gimnazijoje. Šiuo metu savo laiką skiria tik meninei kūrybai.

Per metus autorė parengia 7-10 personalinių parodų įvairiose Lietuvos vietose bei užsienyje, nuolat dalyvauja pleneruose, yra ilgametė jų organizatorė. Diana labiausiai mėgsta tapyti iš natūros. Motyvai, pro kuriuos ji negali ramiai praeiti, būtinai juos įamžina, yra traktoriai ir laivai. Jos tapyboje dažni ir gamtos motyvai - lietuviškos pievos, žolynai, jūra, kartais tapo abstrakcijas. Yra sukūrusi autorinę tapybos techniką, kurią inspiravo filosofija.

Ji labai mėgsta keliauti ir kaip sako, kolekcionuoja įspūdžius ir pirmus kartus, nes tik tai gyvenime vertinga. Tam, kad galėtum nutapyti, reikia pamatyti ir pajausti, sako autorė. Tas patirto įspūdžio pajautimas įtapomas į paveikslus ir atneša žiūrovui, pavyzdžiui, jūros vėsą, žolės švelnumą. 

Paveikslai, atlikti aliejinės tapybos technika, alsuoja spalvų skaidrumu ir gaiva. Jie tarsi apsupa žiūrovą autorės patirtu įspūdžiu. Visus paveikslus galima įsigyti parodos metu ir vėliau. 

Ukmergės kultūros centro dailės galerijos parodų lankymas yra nemokamas.