Europos paveldo dienos 2020 Ukmergėje

Tradiciniai renginiai

Rugsėjo 11, 18 ir 19 dienomis Ukmergėje šurmuliuos Europos paveldo dienos. 

Rugsėjo 11 d., penktadienį, 16 val., Ukmergės piliakalnio papėdėje vyks Europos paveldo dienų atidarymas ir projekto "Įsuk paveldo ratą" pristatymas. Pagrindinė projekto idėja - nekilnojamojo paveldo pažinimas per nematerialųjį paveldą - sutartines.

Rugsėjo 18 d., penktadienį: 

17 val. prie Ukmergės kultūros centro, po "Skambančiu ąžuolu" kvies sutartinių giedotojų grupė "Trys keturiose" ir sutartinių tyrinėtoja, mokslininkė Daiva Vyčinienė, kurios dėka šios daugiabalsės giesmės ne tik žinomos visame pasaulyje, bet ir įtrauktos į UNESCO nematerialiojo kultūros paveldo sąrašą. Kaip sako prof. D. Vyčinienė: "Yra daug požymių, kad sutartinės, bent jau pradiniame savo gyvavimo tarpsnyje, buvo sakralus menas. Jų labai griežta struktūra, forma, yra daug garsažodžių, kurių prasmės nebegalime atkurti. Kad tie garsažodžiai neatsitiktiniai, galime pasakyti iš lyginimų su kitomis tautomis. Ne veltui kai kurie žodžiai yra kartojami kaip mantros daug kartų. Jau vien tas kartojimas sukuria tam tikrą buriančią, kerinčią, įtraukiančią būseną."

18 val., pabuvoję užburiančiame sutartinių pasaulyje, kartu su prof. Vygintu Vaitkevičiumi, eisime pasivaikščioti po vakarėjantį miestą, atrasdami Ukmergę iš naujo. Dėmesio! Ekskursijos dalyvių skaičius ribotas, būtina išankstinė registracija tel. +370 646 90121 arba el. p. [email protected] iki rugsėjo 17 d.

Rugsėjo 19 d., šeštadienį:

12 val. lauks ekskursija autobusu maršrutu: Ukmergė - Vepriai - Siesikai - Ukmergė. Kelionės pradžia - prie Ukmergės kultūros centro (Kauno g. 8). Vyksite į Veprius, kur aplankysite "verkiantį" dvarą, užkeiktą Geldutę, paslaptingąjį Šerną, kitas įdomias vietas, išgirsite pasakojimus ir legendas, pasinersite į užburiančią "Žolynų magiją". Išvykus iš Veprių, keliausite į Siesikus, kur stūkso didingoji Siesikų pilis. Čia atgims pilies istorija, įsitrauksite į žaismingas edukacijas. Kelionėje jus lydės Ukmergės kultūros centro folkloro kolektyvų "Pyniava" ir "Dagilėlis" sutartinių giedotojų grupės. Ekskursijos trukmė apie 7 val., tad su savimi turėkite maisto, pasirūpinkite puodeliu arbatai.

Kelionę baigsite 19 val. akcijoje "Siluetas laukuose", kuri vyks prie buvusių Lokinės dvaro pastatų. Akcija - tai raginimas atkreipti dėmesį į apleistus paveldo objektus. Dėmesio! Ekskursijos dalyvių skaičius ribotas, būtina išankstinė registracija tel. +370 646 90121 arba el. paštu [email protected] iki rugsėjo 17 d.

Renginiai nemokami.