Kino filmas "Srovių karas"

Kinas

Kino juostoje "Srovių karas" žiūrovai išvys didžiųjų išradėjų - Tomo Edisono (akt. Benedict Cumberbatch) bei fiziko Džordžo Vestinghauzo (akt. Michael Shannon), konfliktą. XIX a. pab. tarp abiejų mokslininkų kilo konfliktas, kurią elektros perdavimo sistemą – nuolatinę ar kintamąją, reikėtų naudoti.

Pasižymėjęs ypatingu talentu ir verslumu Tomas Edisonas puikiai suvokė, kokias neišmatuojamas galimybes ateities pasauliui turės dirbtinė šviesa, skleidžiama elektros lemputės. Jam užpatentavus nuolatinę elektros paskirstymo sistemą, atsirado žmonių, norinčių ją patobulinti, tarp jų – ir Džordžas Vestinghauzas bei Nikola Tesla, kurie sukūrė savo kintamosios elektros pasiskirstymo sistemą. Pasirinkti vieną elektros perdavimo sistemą buvo būtina, nes skirtingų metodų ir prietaisų naudojimas didino sąnaudas ir buvo tikras galvos skausmas ne tik įmonėms, bet ir valstybėms. Susidūrus T. Edisono ir konkurentų – Dž. Vestinghauzo bei N. Teslos interesams JAV kilo vadinamasis "Srovių karas".

T. Edisonas supranta, kad "ant kortos" pastatyta itin daug – garbė, pripažinimas bei milžiniškos pinigų sumos. Arogantiškas ir savimi pasitikintis T. Edisonas be skrupulų ima kritikuoti Dž. Vestinghauzo ir N. Teslos sukurtą elektros perdavimo sistemą ir užkuria tikrą propagandinę kampaniją: spaudoje pasirodo užsakomieji straipsniai apie mirtis šalia aukštos įtampos kintamosios srovės transformatorinių Niujorke ir kitose JAV vietose, juodinamos Dž. Vestinghauzo ir N. Teslos asmenybės, viešinama itin delikati jų asmeninio gyvenimo informacija, organizuojami atviri išpuoliai ir net sabotažas. T. Edisono metodai peržengia visas sveiko proto ribas – griebdamasis šiaudo, kintamąja elektros srove jis kankina gyvūnus, sukuria elektros kėdę, siekdamas įrodyti, kad konkurentų elektros perdavimo sistema pavojinga gyvūnų ir žmonių sveikatai.

Kas nugalės šių principų kare? Kam atiteks garbė, šlovė, pripažinimas bei trokštami milijardai?

Šimtmetį užsitęsusi intelektualų kova, palikusi milžinišką atgarsį visame pasaulyje, kinuose jau nuo gruodžio 6 dienos.

Filmas anglų kalba, su lietuviškais subtitrais. N-7. Trukmė - 1 val. 47 min.