Kino filmas ,,Žodis iš S raidės. Po filmo diskusijos su filmo kūrėjais ir psichologais

Kinas

The S Word (2017), N-V, JAV, 94 min

„Žodis iš S raidės“ – paveikus dokumentinis filmas, suteikiantis žmogišką veidą ilgai stigmatizuotai savižudybės temai, kuri dažnai buvo laidojama kartu su nusineštomis gyvybėmis. Jauna fotografė, dviejų vaikų tėtis, žmogaus teisių aktyvistė – tai žmonės, gyvenantys tarp mūsų, visi bandę žudytis. Filmas nutraukia tylą, kuri lydi savižudybės temą, – čia fiksuojami netikėti asmeniniai atradimai, jautrūs išgyvenimai ir komiškos situacijos. „Žodis iš S raidės“ kviečia pažinti ne „sausą“ statistiką, o išgyvenusius žmones, ne tik susimąstyti, nubraukti ašarą, bet ir viltingai nusišypsoti.

Balandžio 17 dieną, 12 val. Ukmergės kultūros centre vyks filmo peržiūra ir diskusija, skirta moksleiviams, o 17.30 val. – peržiūra ir diskusija, skirta plačiai miesto bendruomenei. Įėjimas į filmo peržiūras ir diskusijas – nemokamas.

Po seansų vyksiančiose diskusijose dalyvaus filmo režisierė Lisa Klein ir vienas iš filmo herojų Craig Miller, kuris, išgyvenęs keletą bandymų nusižudyti, rado išsigelbėjimą parašęs knygą apie savo patirtį. Diskusijose taip pat dalyvaus ir psichologijos ekspertai, su kuriais aptarsime savižudybių situaciją Lietuvoje.

Filmą pristato JAV ambasada Lietuvoje kartu su JAV Valstybės departamento Švietimo ir kultūros biuru, Amerikos kino diplomatijos programa „American Film Showcase“ ir Pietų Kalifornijos universiteto Kinematografijos fakultetu (USC School of Cinematic Arts) bei „Jaunimo linija“.

Šis projektas siekia padėti nutraukti tylą, gaubiančią savižudybės temą, ir pakeisti skaičiams būdingą anonimiškumą individualiomis istorijomis.