Tolerancijos centras

2019-05-08 Ukmergėje duris atvėrė Tolerancijos centras. Jame bursis miesto bendruomenė, vyks kultūriniai, edukaciniai renginiai, bus pristatomas abiejų tautų (lietuvių ir žydų) paveldas Būtent todėl šiai vietai ir suteiktas Tolerancijos centro pavadinimas, bylojantis apie šioje vietoje puoselėjamus darnius bendruomeninius ir tautų santykius.

Miesto centre atgimęs pastatas savo istoriją skaičiuoja nuo 1898 metų, kai buvo pastatytas kaip pradinė mokykla, kurią mecenavo iš Ukmergės kilęs garsus Šiaulių fabrikantas Chaimas Frenkelis. Iki pat Antrojo pasaulinio karo joje mokėsi berniukai iš neturtingų žydų šeimų. Pokariu sovietai mokyklą nacionalizavo. Iki 2009-ųjų buvusioje žydų berniukų mokykloje veikė Ukmergės vaikų dailės mokykla. Vėliau dėl pastato avarinės būklės dailės mokykla buvo iškelta, o pastatas beveik dešimtmetį stovėjo nenaudojamas. 2017 metais Ukmergės rajono savivaldybė ėmėsi įgyvendinti istorinio pastato atgaivinimo ir pritaikymo miesto bendruomenės reikmėms projektą. Jam buvo skirti 384,5 tūkst. eurų Europos Sąjungos struktūrinių fondų, valstybės ir rajono savivaldybės biudžeto lėšų. Projektą administravo Centrinė projektų valdymo agentūra.

Naujoje bendruomeninėje erdvėje įrengta edukacinė klasė, amatų centras, neformalaus ugdymo patalpos, salė, fotostudija, patalpos žydų bendruomenės centrui. Ukmergės tolerancijos centro veikla bus daugialypė, po vienu stogu čia bursis įvairių sričių ir pomėgių žmonės. Bus organizuojami edukaciniai užsiėmimai, mokymai, konferencijos, bendruomenių susitikimai ir šventės, parodos, kursai bei muzikos užsiėmimai. Į Tolerancijos centrą persikels ir Ukmergės žydų bendruomenė, kuri yra sumaniusi čia įrengti ekspoziciją, supažindinančia su Ukmergės žydų istorija, taip pat organizuoti renginius. Pasak jos pirmininko Artūro Taico, šio pastato atgimimas svarbus visai Ukmergės visuomenei, o žydų bendruomenei tai yra ypatinga vieta, susijusi su jų istorija ir vienu iškiliausių Lietuvoje žydų tautos atstovu Ch. Frenkeliu.

KONTAKTAI:
Vadybininkė Erika Buikauskienė
Tel: 864643734
[email protected]

Adresas: Vasario 16 - osios g. 11, Ukmergė